Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   
Anasayfa » İmar ve Kentsel Dönüşüm Projeleri » Kentsel Dönüşüm Projesi

Kentsel Dönüşüm Projesi


Haritada Göster
Kentsel Dönüşüm çalışmalarını sil başta ele alarak, 3 adımlı yeni bir yönetim anlayışı ortaya konulacak. 
1. ADIM
Kentsel Yenileme
Kentsel dönüşümün münferit olarak parsellerin ya da binaların dönüştürülmesi olarak algılandığı eski anlayış yerine, parsel üst ölçeğinde ada, sokak ve mahallelerin dolayısıyla bölge halkının hassasiyetlerinin dikkate alındığı planlar olarak geliştirilecek. 
2. Adım
Kentsel Sağlıklaştırma
Mahalle ölçeğinde atıl alanların etkin olarak değerlendirildiği, alt yapı, ulaşım ve temizlik hizmetlerinin birlikte düşünüldüğü ayrıntılı çalışmalar yapılacak.
3. Adım
Kentsel Canlandırma
Kentsel Yenileme ve Kentsel Sağlıklaştırma projeleriyle, çalışmaların yürütüldüğü bölgeye sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan canlılık kazandırarak; bölgede yaşayan vatandaşların da adil bir şekilde oluşturulan ekonomik ve sosyal kazançlardan faydalanması sağlanacak. 
KENTSEL DÖNÜŞÜME YENİ MODEL, EBİAŞ
Kentsel dönüşüm çalışmalarını doğru ve etkin yürütmek amacıyla, KİPTAŞ modeli örnek alınarak, Elazığ Belediyesi bünyesinde Elazığ Belediyesi İmar Anonim Şirketi (EBİAŞ) kurulacak. 
EBİAŞ; dürüst ve adil yönetim anlayışıyla, şehrin bütünde, tarihi yapısını ve doğasını bozmadan, nitelikli, planlı ve güvenilir konutlar üretecek. 
Şehrimiz bu modelle; Elazığ’ın kazancının yine Elazığ’a harcandığı, şeffaf, dürüst ve adil yönetim anlayışıyla ferah yaşam alanlarına kavuşacak. 
Cumhuriyet Mahallesi Sarı Evler, Sürsürü, Karşıyaka, Kızılay, Gümüşkavak, Zafran ve Aksaray mahalleleri kentsel yenileme çalışmalarıyla yepyeni bir vizyona kavuşacak. 
Proje Videosuİlgili Müdürlük İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Projeyi Değerlendir
Türü Planlanan Kategori İmar ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Hedef Kitle Genel Etiket İmar Yer/Mahalle Şehir Geneli Başlangıç 01.04.2019 Bitiş 01.04.2024
Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01