Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   
Anasayfa » Yol ve Altyapı » Erbakan Bulvarı ve Kuzey İmar Yolu Etapları Projesi

Erbakan Bulvarı ve Kuzey İmar Yolu Etapları Projesi

Çaydaçıra - Zafran Mahallesi
Haritada Göster
Kuzey İmar Yolu ,Şehri kuzeyden kuşatan ve başta Zübeyde hanım caddesi olmak üzere şehrimizin trafik yükünü kuzey eksenli olarak kaydırarak şehir içi trafiğin rahatlamasına büyük katkı sağlamak amacıyla yapılmıştır. 30 m genişliğinde ve 5 km uzunluğundaki kuzey imar yolu menfez yapımı,dolgu çalışmaları ve alt temel malzeme seriminin ardından başlatılan asfalt,kaldırım-bordür ve yol çizgi çalışmaları tamamlanarak Elazığ Belediye  Meclisi kararı doğrultusunda, siyaset ve bilim adamı kişiliğiyle ülkemizin yetiştirdiği en önemli değerlerimiz arasında yer alan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı adını almıştır.
Şehrin Kuzeyindeki, Doğu ve Batı Güzergâhı Boyunca Tüm Mahalleleri Birbirine Bağlayan, 5 Etaptan Oluşan Kuzey İmar Yolunun 1. Etabı Çaydaçıra Mahallesi Ve Zafran Mahallelerini Arasındaki Trafik Akışını Sağlamaktadır. 2017 Yılında Çalışmanın Belirli Bir Bölümü Tamamlanmıştır. Tüm Etaplar Tamamlandıktan Sonra Şehrimizin Kuzeyinde Bulunan Mahallelerimizin Ulaşımı Buradan Sağlanacağından Şehrin Önde Gelen Problemleri Arasında Yer Alan Trafik Sorunu Büyük Oranda Çözülecektir.
Projeyle İlgili Fotoğraflar Proje Videosuİlgili Müdürlük Fen İşleri Müdürlüğü Projeyi Değerlendir
Türü Devam Eden Kategori Yol ve Altyapı Hedef Kitle Genel Etiket Bulvar Yer/Mahalle Çaydaçıra Mah. Başlangıç 01.01.2017 Bitiş 31.12.2018
Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01